КОНСТИТУЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНИХ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА В УКРАЇНІ

Автор(и)

  • Володимир Володимирович Букач

DOI:

https://doi.org/10.32782/chasopyskiivp/2022-2-1

Ключові слова:

політичні права і свободи, конституційний механізм, забезпечення та охорона прав і свобод, інститути конституційного права

Анотація

У статті узагальнено та проаналізовано конституційний механізм забезпечення реалізації політичних прав і свобод людини і громадянина в Україні. Особливу увагу приділено інститутам конституційного права, зокрема, парламенту, Президенту України, виконавчій та судовій влади що покликані забезпечувати зазначені права. Реалізація конституційних політичних прав і свобод неможлива без забезпечення організаційно–політичної діяльності її державних органів, громадських організацій, посадових осіб. Це прямо випливає з сутності права. Діяльність названих суб‘єктів у даній сфері не самоціль, а свідчення реальності свободи особистості, проголошеної в суспільстві, необхідний фактор переводу правових можливостей у сферу реального використання соціальних благ, користування благами свободи, що закріплені в Конституції України. Тому так важливо визначити роль і значення як держави в цілому, так і окремих її органів у механізмі забезпечення конституційних політичних прав і свобод громадян. Серед задач, які потребують свого вирішення, однією з найважливіших є дослідження механізму забезпечення конституційних політичних прав і свобод громадян. Охорона, захист, гарантування, дотримання і повага прав і свобод особи складають предмет великої кількості науково-теоретичних досліджень. Однак, вважаємо за необхідне розглянути вищезазначені питання з принципово нової точки зору, а саме «через призму» функціонування єдиного і цілісного механізму забезпечення конституційних політичних прав і свобод громадян. Розкриття змісту механізму забезпечення політичних прав і свобод людини і громадянина дає можливість більш детально та конкретно визначити ланцюжок від закріплення їх у конституції до моменту користування ними. Конкретизація конституційних політичних прав і свобод громадян передбачає наявність механізму, що забезпечує відповідність прав і свобод громадян.

Посилання

Матузов Н.И., Малько А.В; Теория государства и права. Курс лекций. М.: Юристъ, 1997. 671 с.

Бобилев А.И., Балашенко С. А. Вопросы общей теории экологического права. Минск, 1991. 432 с.

Общая теория государства и права. Академический курс: В 2 т. / Учеб. для вузов. От. ред. М. Н. Марченко; МГУ им. Ломоносова. М.: Зерцало, 2000. Т. 2 : Теория права. 639 с.

Хропанюк В.Н. Теория государства и права. Изд. 2-е, доп. и исправ. Под ред. В.Г. Стрекозова. М.: «Дабахов, Ткачев, Димов», 1995. 378 с.

Общая теория права и государства: Учебник для юрид. Вузов / В.С. Афанасьев, В.В. Лазарев (ред). М.: Юрист, 1994. 366 с.

Лапка О.С. Соціально-правовий захист працівників міліції України (адміністративно-правовий аспект) : Автореф.дис…канд. юрид. наук: 12.00.07. / Академія державної податкової служби України. Ірпінь, 2003. 20 с.

Плетников Ю.К. Некоторые направления разработки теории исторического материализма. Коммунист. 1978. № 17. С. 9–12.

Паркин В.Ф. Социальный детерминизм как проблема развитого социализма. М.: Наука, 1981. 209 с.

Воеводин Л.Д., Краснов М.А., Федотов М.А. Конституционные права, свободы и обязанности советских граждан как объект системного анализа. Изв. вузов. Правоведение. 1982. № 2. С. 16–23.

Растовщиков И.В. Обеспечение прав и свобод личности в СССР: Вопр. теории. Саратов: Изд-во Сарат. ун-та, 1988. 117 c.

Олійник А.Ю. Механізм, форми, методи та особливості забезпечення органами внутрішніх справ реалізації прав людини і громадянина: Лекція. Київ, Національна академія внутрішніх справ України, 1997. 32 с.

Свидерский В.И. Современные проблемы философской науки. Л., 1968. 188 с.

Григорьев Ф.А., Макаревич Н.С. О системном анализе предмета правового регулирования. Вопросы теории государства и права. Саратов, 1974. С. 67–75.

Керимов Д.А. Философские проблемы права. М., «Мысль», 1972. 472 с.

Колодій А.М., Олійник А.Ю. Права людини і громадянина в Україні: Навч. посіб. К.: Юрінком Інтер, 2003. 336 с.

Словник іншомовних слів за редакцією члена–кореспондента АН УРСР О.С. Мельничука. К., 1974. 776 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-05-20